Set of Three Wise Men Euromarchi 20 cm for nativity scene.
The set includes the Three Wise Men depicted with richly detailed clothing and symbolic gifts in their hands, characterized by decorated cloaks and carefully crafted details in the garments and facial expressions.
Ideal for completing the scene of the Adoration of the Magi and enriching traditional nativity settings.
Measurements:
| Series: | 20 cm |
| Height with base Melchior: | 21.5 cm |
| Height without base Melchior: | 20.5 cm |
| Height with base Caspar: | 17.2 cm |
| Height without base Caspar: | 16.3 cm |
| Height with base Balthazar: | 20.5 cm |
| Height without base Balthazar: | 20 cm |
| Material: | PVC |













By buying this product you can collect up to