Nativity set 8 pieces Euromarchi series 4 cm for nativity scene.
The set includes Mary, Saint Joseph, Baby Jesus in the cradle, ox, donkey, and the three Wise Men, made with detailed expressions and finishes of the figures.
The figurines help create a complete and harmonious Nativity scene, ideal for enriching small nativity scenes and classic nativity settings.
Measurements:
| Series: | 4 cm |
| S. Joseph: | 3.4 cm |
| Madonna: | 3.4 cm |
| Baby: | 1.5 cm |
| Cradle: | cm 2.3x2x1.5 h |
| Wise Men: | 3.6-3.8-3.8 cm |
| Donkey (base excluded): | cm 3.3x1.1x2.2 h |
| Ox (base excluded): | cm 3.5x1.3x1.7 h |
| Material: | PVC |


By buying this product you can collect up to