Nativity set 8 pieces Euromarchi series 4 cm for nativity scene.
The set includes Mary, Saint Joseph, Baby Jesus in the cradle, ox, donkey, and the three Wise Men, crafted with detailed facial expressions and figure finishes.
The figurines contribute to creating a complete and harmonious Nativity scene, ideal for enriching small nativity scenes and classic nativity settings.
Measurements:
| Series: | 4 cm |
| S. Joseph: | 3.4 cm |
| Madonna: | 3.4 cm |
| Baby Jesus: | 1.5 cm |
| Cradle: | cm 2.3x2x1.5 h |
| Wise Men: | 3.6-3.8-3.8 cm |
| Donkey (base excluded): | cm 3.3x1.1x2.2 h |
| Ox (base excluded): | cm 3.5x1.3x1.7 h |
| Material: | Pvc |


By buying this product you can collect up to