Artisan nativity scene in 18th century Neapolitan style characterized by illuminated multi-level houses, a staircase in the center, a house with a working fountain and a semi-open wooden door on the right. On the left, two large arches where you can place the nativity or artisan shops. The item was entirely made in Italy by skilled artisan hands using wood, cork, and moss; it operates on electricity and is recommended for statues with a height of 10 cm.
Dimensions:
| Width: | 61.5 cm |
| Depth: | 41 cm |
| Maximum height: | 52.5 cm |
| Portico height: | 16.5 cm |
| Arch height: | 12.7-13.5-14.5 cm |
| Door height from: | 11-12.5-14.5 cm |
| Recommended for statues: | 10 cm |
| Material: | Various |





By buying this product you can collect up to