Nativity scene illuminated by warm white LED light with a working fountain, distant landscape, and cave. The mountainous landscape is characterized by terracing on different levels that help emphasize the perspective effect of the houses in the distance. In the center, we find a working fountain powered by electricity, complete with a continuous water recycling pump. On both the left and right of the product, there are two caves where the Nativity can be placed, with a height of 8-10 cm. The nativity scene was handcrafted by skilled artisans in Italy using wood, cork, and moss.
Dimensions:
| Width: | 60 cm |
| Depth: | 34 cm |
| Maximum height: | 43 cm |
| Cave height: | 13 h cm |
| Basin height: | 4 cm |
| Recommended for statues h: | 10 h cm |
| Power supply: | Electricity |
| Material: | Wood-cork-moss |




By buying this product you can collect up to