Shopping Cart
There are no more items in your cart
Illuminated nativity scene reproducing a mountain landscape with a working waterfall powered by electricity and complete with a pump; on the left a mountain cabin, while on the right a cave for the Nativity preceded by a campfire with electric fire effect light. The product is handcrafted in Italy using wood, cork, and moss. It is recommended to complete this nativity scene with 10 cm high figurines.
Measurements:| Width: | 77 cm |
| Depth: | 37 cm |
| Height: | 38 cm |
| Cave height: | 17 cm |
| Door height: | 7-9 cm |
| Stair height: | 6.5 cm |
| Waterfall edge height: | 7 cm |
| Recommended for figurines: | 10 cm |
| Power supply: | Electricity |
| Material: | Wood-cork-moss |




By buying this product you can collect up to