Shopping Cart
There are no more items in your cart
Illuminated landscape with a cave on the left where you can place the Nativity, a central staircase leads to the upper part where you can admire three houses, finally on the right a second cave that can be used as a workshop or tavern. The article is recommended for figurines with a height from 6 to 8 cm, made of wood, cork, moss, and powered by electricity.
Dimensions:
| Width: | 50 cm |
| Depth: | 24 cm |
| Height: | 32 cm |
| Cave height: | 10.5 cm |
| Door height: | 5.5-6.5 cm |
| Staircase height: | 13 cm |
| Recommended for statues: | 6-8 cm |
| Power supply: | Electricity |
| Material: | Wood-cork-moss |




By buying this product you can collect up to