Shopping Cart
There are no more items in your cart
Nativity scene with illuminated landscape, oven complete with fire effect light, working waterfall and fountain complete with pump. The setting features a cave (where the Nativity can be placed), stairs to reach the upper level, a waterfall on the right, and homes that wind along the entire climb. Additionally, in the lower part, there is a working fountain and fire. Handmade by Italian artisans in wood, cork, and moss. The item is recommended for figurines with a height of 8 to 10 cm and is powered by electricity.
Measurements:
| Width: | 86 cm |
| Depth: | 50 cm |
| Height: | 71 cm |
| Cave height: | 19 cm |
| Arch height: | 10 cm |
| House entrance height: | 9-11-12-14 cm |
| Oven floor height: | 5 cm |
| Fountain basin height: | 5 cm |
| Recommended for figurines: | 8-10 cm |
| Power supply: | Electricity |
| Material: | Wood-cork-moss |




By buying this product you can collect up to