Illuminated nativity scene that reproduces a mountainous landscape with a white limestone cave, both on the right and on the left there are stairways leading to the houses characterized by red roofs.
In the center are placed the Nativity with the figures of the Landi Moranduzzo series 10 cm, it is specified that these statues have a slightly lower height than the name of the series; furthermore, the article will be delivered with the same quantity of characters present in the images but the figures may vary depending on availability at the time.
The product is well finished, it works on electricity and was made in Italy with wood, cork, and plaster.
Measurements:
| Width: | 59 cm |
| Depth: | 34 cm |
| Maximum height: | 33 cm |
| Maximum hut height: | 13.5 cm |
| Material: | Wood - cork - plaster |
| Series of statues: | Landi Moranduzzo 10 cm |
| Actual height of statues: | 9 cm |
| Power supply: | Electricity |



By buying this product you can collect up to