Set consisting of Landi Moranduzzo donkey and ox recommended for 6.5 cm statues.
Made in Italy and carefully finished in details, they are ideal for completing the Nativity scene or enhancing stable settings within the nativity scene.
Ox Measurements:
| Series: | 6.5 cm |
| Maximum height: | 3.2 cm |
| Height at the bust: | 2 cm |
| Width: | 6.5 cm |
| Depth: | 2.5 cm |
| Material: | PVC |
Donkey Measurements:
| Series: | 6.5 cm |
| Maximum height: | 3.5 cm |
| Height at the bust: | 1.7 cm |
| Width: | 6.3 cm |
| Depth: | 1.8 cm |
| Material: | PVC |






No reward points for this product.