Euromarchi ox for nativity scene recommended for 20 cm statues.
Statue depicting an ox in a lying position, made with realistic details of the coat and expressions that make the subject particularly suitable for completing the Nativity scene.
The relaxed posture and the well-crafted finishes contribute to creating a more natural and harmonious setting together with the other figures of the nativity scene.
Made of PVC and carefully finished in detail, it is suitable for indoor nativity scenes.
Measurements:
| Series: | Euromarchi 20 cm |
| Ox length: | 18.5 cm |
| Ox depth: | 6.2 cm |
| Height without base: | 9 cm |
| Height with base: | 10 cm |
| Base: | 15.6x7.5x1 cm h |
| Recommended for statues of: | 20 cm |
| Material: | Pvc |


By buying this product you can collect up to