Euromarchi ox for nativity scene recommended for statues of 20 cm.
Statue depicting an ox in a lying position, made with realistic details of the coat and expressions that make the subject particularly suited to complete the Nativity scene.
The relaxed posture and careful finishes contribute to creating a more natural and harmonious setting together with the other figures of the nativity scene.
Made of PVC and carefully finished in the details, it is suitable for indoor nativity scenes.
Measurements:
| Series: | Euromarchi 20 cm |
| Ox length: | 18.5 cm |
| Ox depth: | 6.2 cm |
| Height without base: | 9 cm |
| Height with base: | 10 cm |
| Base: | cm 15.6x7.5x1 h |
| Recommended for statues of: | 20 cm |
| Material: | PVC |


By buying this product you can collect up to