Nativity 5 pieces Euromarchi 20 cm series for nativity scene.
The set includes Mary, Saint Joseph, Baby Jesus in the cradle, ox and donkey, crafted with careful details in facial expressions, garments, and finishes of the figures.
The statues help create a harmonious and traditional Nativity scene, suitable for classic nativity settings.
Made of PVC and finished with care in details, they are suitable for indoor nativity scenes.
In the related products below the table, other subjects from the same line are available to complete the scene.
Measurements:
| Series: | 20 cm |
| St. Joseph: | 21 cm |
| Madonna: | 17.5 cm |
| Baby Jesus: | 10.2 cm |
| Cradle: | cm 14.3x10.2x6 h |
| Ox: | cm 18.5x6.2x10 h |
| Donkey: | cm 17x5.2x11 h |
| Material: | PVC |


By buying this product you can collect up to