Shopping Cart
There are no more items in your cart
Neapolitan village style '700 with central cave where the Nativity is placed. To the right a working fountain and to the left inside a shop a working oven. The nativity scene develops in height with a terrace and a balcony, complete with 12 cm Landi series figurines. It is specified that the article will be delivered with the same number of statues as shown in the photo, but the subjects may change depending on availability at the time. The article is made with wood, cork, moss and powered by electricity.
Measurements:| Width: | 50 cm |
| Depth: | 40 cm |
| Height: | 57 cm |
| Cave height: | 18 cm |
| Door height: | 14 cm |
| Fountain edge height: | 4 cm |
| Statue height: | 12 cm |
| Power supply: | Electricity |
| Material: | Wood-cork-moss |




By buying this product you can collect up to