Lying donkey Euromarchi series for nativity scene recommended for 20 cm statues.
Statue depicting a donkey in a lying position, crafted with realistic details of the coat and expressions that make the subject particularly suitable to complete the Nativity scene.
The relaxed posture and careful finishes help create a more natural and harmonious setting along with the other figures of the nativity scene.
Made of PVC and carefully finished in details, it is suitable for indoor nativity scenes.
Measurements:
| Series: | Euromarchi 20 cm |
| Donkey length: | 17 cm |
| Donkey depth: | 5.2 cm |
| Height without base: | 10.4 cm |
| Height with base: | 11 cm |
| Base: | cm 15.4x6.2x0.9 h |
| Recommended for statues: | 20 cm |
| Material: | Pvc |


By buying this product you can collect up to