Illuminated nativity scene in the center a grotto enclosed between walls of cork and moss where the Nativity with 6 figures from the Landi Moranduzzo series cm 10 is placed, while on the sides there are houses with wooden doors and light roofs.
The item is enriched with three other shepherds and operates on electricity.
It is specified that the statues from the Landi Moranduzzo series cm 10 have a real height of about 8.5 cm and it is informed that the nativity scene will always be provided with the number of characters as in the photo, but the figures may be replaced with others from the same series based on availability.
Measurements:
| Width: | 57 cm |
| Depth: | 34 cm |
| Maximum height: | 31.5 cm |
| Stair height: | 7-10 cm |
| Grotto height: | 14 cm |
| Door height from: | 5-7-9 cm |
| Statue series: | 10 cm |
| Real statue height: | 8.5 cm |
| Material: | Various |



By buying this product you can collect up to